close
تبلیغات در اینترنت
بررسی برنامه استیج
 • به سایت پیک۲۰ خوش آمدید
 • ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور
 • برای عضویت در کانال تلگرام سایت کلیک کنید
1 2 3
فروش کارت شارژ
بازی انلاین

مرجع کانال های تلگرام


مرجع کانال های تلگرام

توجه توجه

برای اولین بار در ایران

—–> یک فرصت بی نظیر برای شما <——

—–> سایتی برای معرفی کانالهای تلگرامی شما <——

—–> تبلیغ رایگان کانالهای تلگرامی شما <——

—–> افزایش عضو کانالهای تلگرامی شما <——

ثبت آسان کانالهای تلگرامی شما


برای تبلیغ رایگان کانالتون کلیک کنید

بررسی برنامه استیج

دسته بندی : مجله خبری, تاریخ : دوشنبه 24 اسفند 1394

بررسی برنامه استیج

این روزها برنامه استیج توانسته مخاطبان زیادی پیدا کند, اما آیا برنامه استیج از همه نظر کامل و عالیست؟ آیا این برنامه به موسیقی کمکی می کند.

استیج برنامه کاملی است؟

چند سالی از پخش آخرین سری «آکادمی» می گذشت و تب و تاب و آتش آن کاملا فروکش کرده بود. با اظهارات «هومن خلعتبری» در خصوص عدم همکاری با این دست برنامه ها و بازگشت و افشاگری برخی شرکت کنندگان و نفرات برگزیده به ایران، دیگر امیدی به تهیه و اجرا و حتی استقبال از این برنامه در میان علاقمندان و مخاطبان موسیقی باقی نمانده بود.

اما بعد از یک سال تعطیلی، دوباره در زمستان 94 شاهد اجرای این برنامه با نام و کنداکتور جدید هستیم؛ استیج! برنامه ای با حضور داورانی کاملا متفاوت و بدون هرگونه شباهت در سبک موسیقی و نوع داوری از حضور «بابک سعیدی»، یار همیشگی این برنامه که بگذریم.
قرار گرفتن «رضا روحانی» و «حامد نیک پی» در کنار «شهرام آذر»، به عنوان اعضای ژوری استیج، برای بسیاری از مخاطبان و اهالی موسیقی عجیب بود، تا حدی که حتی اغلب شرکت کنندگان در مسابقه هم هیچ گونه شناختی از این دو داور جدید نداشتند.

مسئله قابل تأمل بعدی کثرت مخاطبان این برنامه نسبت به نمونه وطنی آن (شب کوک) است، که در حال حاضر از شبکه نسیم پخش می شود. توجه به این نکات و همچنین بازخوردهای بسیاری که برنامه ماهواره ای در فضای موسیقی داخلی داشته است، ما را بر آن داشت که با دو موزیسین و منتقد در بازه کیفیت و انعکاس این برنامه صحبت کنیم.

بابک ریاحی پور که همواره بدون تعارف، نقدهای خود را بیان می کند و پدرام درخشانی که با توجه به سابقه خوب در موسیقی و همکاری موفق در آلبوم «رومی 1» با یکی از داوران (حامد نیک پی)، می تواند گزینه های شناخته شده و مناسبی برای بررسی روند این برنامه و تاثیر آن در موسیقی داخل کشور باشد.

بابک ریاحی پور و پدرام درخشانی هر دو بر این باورند که این برنامه به دلیل داشتن المان های مختلف که موسیقی تنها یکی از آنهاست، مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است؛ المان هایی که هیچ کدام از شبکه های داخلی ما مجاز به استفاده از آنها در برنامه خود نیستند.


استیچ در شهر کورها پادشاهی می کند

بابک ریاحی پور در مورد این برنامه می گوید: «استیج برنامه پرطرفداری است اما به قول معروف، یک چشم در شهر کورها پادشاهی می کند. (با خنده) این برنامه، یک فضای رقابتی ایجاد کرده، منتها اکثر برنامه های مشابه مشکلاتی دارند که این برنامه هم از آن مستثنا نیست. در واقع با توجه به اینکه شرکت کنندگان از یک جامعه محدود انتخاب می شوند، طبعا زیاد با استعداد نیستند که این خیلی غم انگیز به نظر می آید.»

ریاحی پور در ادامه صحبت هایش به جنجالی که در این برنامه از سوی یک یاز شرکت کنندگان ایجاد شد اشاره کرد و افزود: «این زد و بندها در چنین برنامه هایی تعجب آور نیست.»

اما پدرام درخشانی سطح برنامه را بالاتر از سری های گذشته می داند و می گوید: «استیج به نسبت برنامه های قبلی سطح بالاتری دارد و کسانی که در آن شرکت کرده اند حرفه ای تر هستند. این برنامه در ابتدا درست پیش می رفت اما به مرور زمان اتفاق هایی افتاد (که ما از آن بی خبریم) که موجب تغییر روند برنامه شد. حالا هرکسی می تواند متوجه آن و برعکس بودن داوری ها بشود و این موضوع گاهی موجب تعجب خودشان نیز می شود.»انتخاب داوران مناسب نیست!

ریاحی پور در ادامه در مورد انتخاب داوران این برنامه اظهار داشت: «حضور حامد نیک پی و رضا روحانی کنار شهرام آذر و بابک سعیدی (که همیشه حضور دارد) بسیار عجیب بود چرا که رضا سابقه کار در موسیقی پاپ را ندارد و حامد موسیقی تلفیقی کار می کند. به نظر من شهرام آذر حضور موجه تری نسبت به رضا روحانی دارد چرا که آذر در موسیقی پاپ سلبریتی است و زندگی اش را خوب یا بد، روی موسیقی پاپ گذاشته است. اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم، داوران برنامه قبلی برای بیننده ها باورپذیرتر بودند. البته من نمی دانم برخورد عمومی نسبت به آنها چیست اما بازخوردهایی که گرفته ام نشان می دهد خیلی ها با من هم عقیده هستند.»
ریاحی پور نوع داوری ها را سخیف و استاندارد آنها را پایین می داند و می گوید: «بیان نظرات با جملاتی از قبیل خسته نباشید، عالی بود، دستتون درد نکنه و ... به نظر من خیلی زننده و نشان دهنده یک مشکل فرهنگی است. اگر کسی بد یا خوب می خواند باید بگوییم نمی شود همه خوب باشند و از همه تعریف کرد. این نوع مسابقه ها ادب برنمی دارد، نمی گویم توهین کنیم اما قضاوت درستی داشته باشیم.»

ریاحی پور تاکید کرد: «نوع داوری ها اغلب مسخره است. این نوع برخورد اسمش داوری نیست. هر داوری زمان اجرای آهنگی که خودش تنظیم کرده به خودش تکان می دهد و ذوق می کند.»


داوران یک شو اجرا می کنند

پدرام درخشانی اما نظر دیگری دارد و محوریت این برنامه را صددرصد موسیقی نمی داند؛ به همین خاطر در مورد نظر داوران معتقد است: «به هر حال این برنامه یک نوع شو است و خیلی جوانب را باید در نظر بگیریم. اگر فقط بحث موسیقی بود، مطمئنا صحبت و نظر داوران اینگونه نبود اما آنها یک شو را اجرا می کنند که موسیقی بخشی از آن است. بچه هایی که شرکت کرده اند قسمتی از آن هستند و جذابیت تلویزیونی، جذب مخاطب و اسپانسر بخش های دیگری هستند که در برنامه نقش دارند. فقط قضیه موسیقی و خوانندگی نیست؛ حتی لباس ها و خندیدن هم تاثیر و نقش دارند.»

او در ادامه می افزاید: «اگر صرف موسیقی بود، من مطمئنم نظر داورها فرق می کرد اما عوامل و فاکتورهای دیگری هم در این برنامه وجود دارد که می توان لمس کرد. نظر داورها با تمام فاکتورها اعمال می شود و به همین خاطر هم هست که می گویم استیج از برنامه های گذشته بهتر است.»


درخشانی: «نیک پی» تنظیم خوبی نداشت

ریاحی پور در مورد حضور «نیک پی» و جذب مخاطب سنتی و تلفیقی می گوید: «وظیفه هر برنامه ای جذب مخاطب است و نمی توان ایراد گرفت اما به شرطی که داوری درست و حسابی انجام شود. مشکل اصلی عدم حضور ایرانی هاست، مگر چند نفر از ایرانیان مقیم خارج از ایران، استعداد خوانندگی دارند که بخواهند شرکت کنند؟! این محدودیت باعث می شود کیفیت کار پایین بیاید.»

درخشانی حال و هوای قطعات را تلفیقی با رنگ و بوی آواز ایرانی می داند و در مورد وجود این سبک کنار موسیقی پاپ می گوید: «قطعاتی که حال و هوای تلفیقی دارند کم است و اصلا نباید این دو سبک در یک جا سنجیده شوند. تلفیقی شیوه دیگری دارد و داورهای آن فرق می کند و در این برنامه فکر نمی کنم این موضوع قوی باشد. اگر هم در جاهایی شنیده ایم، خیلی کم بوده و اجرای آنچنانی هم نداشته و شاهد اجراها و تنظیم های پاپ بهتری هستیم. تنظیم های سنتی را اصلا قبول ندارم چرا که تا جایی که دیده ام، آقای نیک پی تنظیم خوبی ندارد و حتی در قطعاتی که از سنتی هم دارد (حالا نمی دانم نداشتن وقت باعث شده یا نه) من اصلا راضی نبوده ام. شاید اصلا قطعه سنتی و تلفیقی نباید در چنین برنامه ای باشد و باید در برنامه ای دیگر به آن پرداخته شود ولی حالا که هست باید با کیفیت بالاتری ارائه شود.»

درخشانی با انتقاد از تنظیم های حامد نیک پی اضافه کرد: «فقط یک شرکت کننده در این سبک اجرا می کند که البته موسیقی سنتی هم نمی خواند و موسیقی تلفیقی است و فقط عطر و بویی از آواز ایرانی را در آهنگ هایی که می خواند دارد. تنظیم قطعاتی که ساز ایرانی دارند، اصلا خوب نبوده اند.


پدرام درخشانی: بدون اجازه قطعه برادر من را خواندند

ریاحی پور خواندن قطعات خوانندگان دیگر توسط شرکت کنندگان برنامه را یک امتیاز می داند و اظهار می کند: «تمامی این برنامه ها از «آمریکن آیدل» کپی می شوند و آن برنامه هم به همین شکل است. شما آهنگ فرد دیگری را می خوانید تا مردم شما را نسبت به آن مقایسه کنند.»

درخشانی اما به بحث کپی رایت این قطعات اشاره می کند و می گوید: «از برادرم میلاد درخشانی هم قطعه ای را بدون اجازه و پرداخت حق و حقوق خواندند. قطعات خیلی از موزیسین ها را خوانده اند و برای دانلود روی سایت قرار می دهند. نمی دانم اصلا این کار قانونی است یا نه. به هر حال انتخاب قطعات شان را به غیر از چندتایی می پسندم چون به کاراکتر شرکت کنندگان می خورد.»


حضور بعضی خواننده ها از کجا آب می خورد؟!

اما سوال دیگر درباره استعدادهای حاضر است. ریاحی پور به پربیننده بودن برنامه اشاره کرده و سطح هنرجویان را بالاتر از گذشته عنوان و اضافه می کند: «یکی دو هنرجوی خوب دارند اما بعضی از هنرجوها کل برنامه را خراب می کنند و نمی دانم حضورشان از کجا آب می خورد و چگونه در برنامه پیدای شان شده؟! حتی بعضی از هنرجویان نباید به مراحل بعد راه پیدا کنند اما بالا می آیند و اصلا مشخص نیست چه خبر است.»

درخشانی هم تقریبا با ریاحی پور هم عقیده است و صدای دو هنرجو را خوب ارزیابی می کند و می گوید: «سهراب صدای خارق العاده ای دارد؛ با اینکه انتخاب قطعات خوبی برایش انجام نشده. حسین هم جزو صداهای خوب این برنامه است اما صدهای بدی هستند که نباید باشند.»استیج و شب کوک برای جامعه موسیقی بسیار مضر هستند

درخشانی می گوید اساسا با ساخت چنین برنامه هایی مخالف است: «من اصلا با ساخت چنین برنامه ای برای ایرانیان مخالفم چون باعث می شود تنها چیزی که مردم از موسیقی یاد بگیرند همین خواندن موسیقی پاپ و آهنگ دیگران باشد و اینکه مدل دیگران بخوانند. هیچ جنبه آموزشی خوبی ندارد. اگر فقط همین برنامه باشد، من می گویم پخش نشود، چون این جامعه از نظر گوش کردن موسیقی مریض است. این برنامه موسیقی را به جایی می برد که نمی توان از آن برگشت. اگر سیستمی داشتیم که موزیسین ها، ارکسترها، نوازنده ها و آهنگسازهای درجه یک ما نشان داده می شدند، این واقعیت جا می افتاد که یک نوازنده می تواند کار ده تا خواننده را انجام دهد.»

او در پایان اضافه می کند: «اگر این برنامه مکملی نداشته باشد نه تنها خوب نیست بلکه برای جامعه بسیار مضر است و تنها چیزی که مردم از موسیقی یاد می گیرند، تقلید از خواننده های پاپ و یکسری قطعاتی است که از دویست سال پیش می خوانند و تا پانصد سال دیگر هم خوانده می شوند اما فکر می کنند موسیقی همین است؟ خیر موسیقی این نیست و این برنامه مثل یک شهر بازی می ماند که تاب و سرسره هم دارد. از دید من این برنامه نباید پخش می شد. نه این برنامه، نه برنامه شب کوک نباید پخش شوند و باید این کار را متوقف کرد.»

لطفا با ذکر منبع کپي کنيد

اگر عکس ها لود نشدن یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود

نظرات

۲ نظر ارسال شده

۲ Comments

 • داریوش داریوشمی‌گه:

  زیاد جالب نیست

 • carenpanel carenpanelمی‌گه:

  یه سلام و خسته نباشید خدمت گروه پیک 20
  مطالب سایت خیلی عالی و به روز هستن دستتون درد نکنه

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

در صورتی که قوانین زیر رعایت نشود نظر شما تایید و نمایش داده نمی شود

در نظرات به هیچ کس توهین نکنید و از الفاظ رکیک استفاده نکنید

نظر خود را به صورت فارسی تایپ کنید

لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید

برای دیدن نظرات بیشتر روی شماره صفحات کلیک کنید

در صورتی که می خواهید درباره مسائل مختلف با کاربران گفتگو کنید کلیک کنید.

فروشگاه اختصاصی سایت

فروشگاه سایت

فروشگاه سایت پیک۲۰ افتتاح شد از این پس میتوانید محصولات مورد علاقه خود را با نازل ترین قیمت درب منزل دریافت نمایید

هزینه محصولات خریده شده خود را میتوانید به دو صورت پرداخت انلاین و پرداخت درب منزل انجام دهید

برای ورود به فروشگاه کلیک کنید


تبلیغات مشاهده تعرفه ها

نام کاربری :
رمز عبور :
 1. فراموشی رمز عبور
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

1 . قرار دادن امضا و یا آوتار مستهجن خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد

2 . ایجاد تاپیک های غیر اخلاقی و سیاسی بدون گزارش قبلی حذف خواهد شد

3 . شما خودتان باید مسئول اطلاعات شخصی خود باشید و ما هیچ مسئولیتی را قبول نخواهیم کرد

4 . استفاده از کلمات خودمانی عزیزم و ... با جنس مخالف ممنوع می باشد و با کاربر برخورد میشود

5 . این سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران هست و هرگونه دوست یابی و ... ممنوع می باشد

فعالیت شما در اینجا نشانه خواندن دقیق قوانین است و ما هیچگونه ادعایی را نمی پذیریم

فال حافظ

حمایت از سایت

  درصورت مفید بودن مطالب،برای حمایت از سایت کد زیر را کپی کنید و در وبلاگ و یا سایت خود قرار دهید

  بنر سایت

تبادل لینک
مسابقات وبلاگ برتر
منظومه شمسی
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما